5 soļi, kas palīdzēs izvēlēties metāla durvis

metāla durvis

Metāla durvis ir neatņemama moderna mājokļa sastāvdaļa. Skaistas, elegantas un galvenais – drošas durvis iepriecinās jebkuru. Cilvēki vēlas justies droši un pasargāti savos mājokļos. Kāpēc ir svarīgi iegādāties kvalitatīvas un drošas metāla durvis? Naudu iztērēt paspējam vienmēr, taču kvalitāte vienmēr ir augsti novērtēta, kā arī sertificētas metāla durvis sniedz garantiju par maksimālu drošību. Kā izvēlēties metāla durvis no tik liela piedāvājuma klāsta, kā neapjukt un naudu investēt pareizi?

Durvju skelets jeb to uzbūve

Durvis ar neapbruņotu aci visas šķitīs vienādas un dažbrīd šķiet, ka maksājam tikai par firmas vārdu, taču tā nav. Pamats visām durvīm ir vienāds – taisnstūra karkass, kurš ir sametināts no tērauda profila. Karkasa profilam tiek piemetinātas metāla plāksnes no vienas vai abām pusēm, kā arī jebkurām metāla durvīm ir eņģes durvju kārbā.

Svarīgi ir arī zināt, “kas lācītim vēderā” – kāds ir durvju pildījums. Iekšpuse var būt tukša, taču tas ir ļoti neapdomīgs solis, iegādājoties tādas metāla durvis. Kādēļ? Jo tās ziemā laidīs trokšņus (patiesībā ne tikai ziemā) un aukstumu mājoklī. Visbiežāk durvju pildījums ir ar trokšņu izolējošu un siltuma izolējošo materiālu – putupoliuretāna plāksnes vai bazalta minerāla vate.

Ne mazāk svarīgi ir arī pārliecināties, vai metāla durvīm ir aizsargplāksne un piedurlīstes. Piedurlīstes padara durvis daudz drošākas. Durvju plātnei no ārpuses un rāmja iekšpuses ir izvirzīta detaļa, kura nosedz spraugu, kad durvis ir aizvērtas. Šāda plāksne arī durvju uzlaušanu padara krietni sarežģītāku.

Kvalitāte

Kvalitatīvas metāla durvis ir ļoti svarīgas. Vēl svarīgāk ir tas, vai iegādātajām metāla durvīm ir arī sertifikāts par to drošību, kas attiecīgi nozīmē kvalitāti. Prof.lv piedāvātie ukraiņu metāla durvju ražotāji ABWEHR un STEELGUARD ir ieguvuši pasaulē zināmo ISO-9001 sertifikātu, kas apliecina metāla durvju kvalitāti un sniedz atpazīstamību starptautiskajiem standartiem.

Dizains

Iegādājoties jebkuru lietu, vēlamies, lai tā būtu arī estētiski skaista, tieši tāpat ir ar mājokļa ārdurvīm. Metāla durvīm šobrīd ir ļoti liela izvēle, sākot no klasiski tumši brūnām līdz ar dažādiem klājumiem un krāsām. Prof.lv piedāvā dažādus dizainus, rakstus. Iespējams iegādāties durvis, kuru iekšpuses un ārpuses krāsas atšķiras.

Klik – klak

Lai nodrošinātu drošību iekštelpās, nepietiek tikai ar kvalitatīvām metāla durvīm, slēdzene arī ir no svara. Nemaz nevarat iedomāties, cik daudz un dažādi ir slēdzeņu veidi – masīvas slēdzenes, ar aizgriezni veidotas slēdzenes, kodējamās slēdzenes, slēdzenes ar aizbīdņiem, kas noteikti vizuāli piesaistīs uzmanību un garnadzim liks doties uz citiem medību laukiem.

Virziens

Svarīgi ir padomāt, uz kuru pusi mājokļa ārdurvis vērsies – labo vai kreiso, jo ārdurvis nav simetriskas. Protams, nekas, ja arī gadīsies nopirkt durvis ar sev nevēlamo vēršanās virzienu, jo vienmēr ir iespēja preci samainīt. Tāpat, ja tas šķiet liels apgrūtinājums, tad ir iespējams pašrocīgi izmainīt slēdzenes virzienu, lai tas pieskaņotos durvju virzienam. Palīgā, protams, šādā reizē var pasaukt arī kvalificētu meistaru, kurš noteikti dos arī garantiju savam darbam.

Tātad īsumā, kas ir svarīgi, iegādājoties metāla durvis, – virziens, slēdzene, dizains, kvalitāte un skelets. Lai pareizi ieguldītu naudu savā mājoklī, vienmēr kārtīgi apsver katru par un pret savai izvēlei!

Leave a Reply

Draugiem.lv pase