7 iemesli, kāpēc vannas ir labākas par dušām

vannas

Lai arī šobrīd daudzos mājokļos ir ierīkotas dušas, tiem, kuri vēlas izbaudīt patiesu relaksāciju un atbrīvoties no stresa, noteikti zinās, ka nekas to nespēj izdarīt labāk par smaržīgu un siltu vannu. Vai tu uztver vannas skeptiski?

Tev šķiet, ka dušas ir vieglāk kopjamas un lietojamas? Mums ir septiņi iemesli, kas apliecina – vanna ir labāka nekā duša.

  1. Vannošanās dedzina kalorijas. Lai arī šī nodarbe, protams, neaizvietos skriešanu vai braukšanu ar velosipēdu, silta vanna patērē tikpat daudz kaloriju, cik 30 minūšu pastaiga, jo paaugstinās tava ķermeņa temperatūra.
  2. Tavi saspringtie muskuļi tev pateiksies. Ja tu dodies uz sporta zāli, lai trenētos, pamēģini pēc tam ieiet vannā. Atlēti un cilvēki, kas cieš no artrīta ir iecienījuši sāls vannas, kas palīdz mazināt sāpes un saspringumu. Lai arī zinātniekiem līdz šim nav izdevies līdz galam to pierādīt, daži teic, ka sālim piemīt placebo efekts.
  3. Tu vari lasīt grāmatu. Duša, kā zināms, nav piemērota, lai vienlaikus nodarbotos ar vēl kādām aktivitātēm savukārt vannas ļauj mums izpausties. Varam baudīt glāzi vīna vai šampanieša, palasīt grāmatu vai vienkārši atpūsties un nedomāt ne par ko.
  4. Tava āda būs jauneklīgāka. Par spīti tam, ka sabiedrībā valda dažādi uzskati par vannošanās ietekmi uz ādu, tā var būs labvēlīga, ar nosacījumu, ka uzreiz pēc tam tiek lietoti piemēroti, mitrinoši krēmi.
  5. Pazemināsies cukura līmenis asinīs. Hiperglikēmija ir smaga slimība, kas sagrauj ķermeni, taču, izvēloties veselīgu uzturu, regulāri nodarbojoties ar fiziskajām aktivitātēm un izbaudot siltu vannu, tu jutīsies labāk, ko pierāda arī pētījumi.
  6. Tu vari izmēģināt dažādas vannas bumbas. Nomierinoša lavanda, uzmundrinoša citrusa un dažādas citas smaržas vai krāsas – vannas bumbas ir lielisks veids, kā padarīt vannošanos par SPA rituālu.
  7. Tavs garastāvoklis uzlabosies. Tiem, kuri jau līdz šim ir iecienījuši vannošanos, noteikti piekritīs, kas pēc tam tu jūties kā no jauna piedzimis, pilns enerģijas un pozitīvisma. Un, patiesi, ir pētījumi, kas apliecina, ka, piemēram, vannošanās ūdenī, kas smaržo pēc lavandas, palīdz uzlabot psiholoģisko stāvokli. Varbūt ir laiks pamēģināt?

Leave a Reply

Draugiem.lv pase