Akmens vate vai Putuplasts?

Akmens vate, Putuplasts

Latvijā populārākie siltumizolācijas materiāli ir akmens vate unputuplasts, jeb putupolistirols.

Šiem materiāliem ir atšķirīgas ražošanas tehnoloģijas un fiziskās īpašības, bet ļoti līdzīgs siltumpretestības koeficients. Šo abu materiālu ekspluatācijas laiks ēku siltināšanas sistēmās ir no 20 – 25 gadi, bet tas darbosies tikai tad, ja precīzi tiks ievērota Akmens vate, Putuplastssiltumizolācijas materiālu montāžas tehnoloģija.

Akmens vates un putuplasta attieksme pret mitrumu būtiski atšķiras. Putuplasta tvaika caurlaidība ir zemāka nekā akmens vatei un ir mitrumizturīgs, tāpēc to izmanto mitruma apdraudētās konstrukcijās, piemēram pagrabos un betona konstrukciju siltināšanai, kur arī ir jāievēro lai betona sienas nepelētu. Savukārt akmens vate piemērota visām konstrukcijām, izņemot vietās, kur ir augsti mitruma rādītāji,  ja vate tiek pakļauta mitruma ietekmei, tās siltumizolācijas spējas zūd.

Atšķirīga ir arī šo materiālu ietekme uz vidi un cilvēkiem. Vatei tās ir mikrošķiedras, kas var veicināt saslimšanu ar vēzi, bet putuplasts gaisā izdala kaitīgas ķīmiskas vielas, tāpēc siltinot telpas iekšpusi, būtiski ir jāievēro ventilācija. Putuplasts rada mazāku slodzi ēkas konstrukcijām jo ir vieglāks par vati, kā arī rada mazāku „slodzi” uz naudas maciņu, jo ir lētāks.

Putuplasts

Akmens vate

Plusi

Mīnusi

Plusi

Mīnusi

Mitrumizturīgs

Ļoti maza tvaika caurlaidība

Elpojoša

Mēdz dzīvot grauzēji

Augsta siltumefektivitāte

Degot – kūst un rodas indīgas gāzes

Laba skaņas izolācija

Iestrādei vajadzīga pretvēja un tvaikizolācija

Izturīgs

Tieši saules stari kaitē materiālam

Daudzveidīga pielietošana

Ķīmiski neizturīga

Daudzveidīga pēcapstrāde

Neelastīgs

Laba siltumefektivitāte

cena

Viegli apstrādājams

Neizturīgs pret šķīdinātājiem

Vienkārši iestrādājama

 

Viegls

 

Augstā temperatūrā nemaina savu formu

 

Cena

 

Ugunsdroša

 

*Avots: varupats.lv

Piegādājam akmens vati, putuplastu un citus siltumizolācijas materiālus no ražotāja rūpnīcas par zemākām cenām Latvijā >> PROF.LV

Leave a Reply

Draugiem.lv pase