Drošība pret zagļiem savās mājās

metāla durvis

Statistika par zādzībām mājokļos Latvijā ir diezgan augsta vēl joprojām. Maldīgs ir uzskats, ka zādzības notiek tikai privātmājās. Visbiežāk tas ir dēļ neaizslēgtām durvīm, kas ir mājokļa īpašnieka neuzmanības pēc. Cilvēkos ir dziļi nogulsnējies stereotips, ka, ja ir metāla durvis, tad neviens tās nelauzīs vaļā. Jā, savā ziņā tas ir pareizi, jo pašas durvis nelauzīs – atmūķēs slēdzeni.

Ja durvīm piemīt kādi trūkumi, tad arī tērauda biezums un smagums būs ilūzija mājokļa drošībai. Daudzas metāla durvis zagļiem ir kā nieks, jo spēj tās atmūķēt vien pāris minūtēs. Gluži kā parastas durvis, tērauda biezums nepalielina durvju drošību. Šobrīd iegādājamie urbji ir tik spēcīgi, ka tiks cauri jebkādam tērauda biezumam.

Bet svarīgs ir ne tikai metāla durvju materiāls un tā biezums, pildījums, krāsa, dizains, bet arī slēdzene. Zagļus nebūt neinteresēs tas, cik biezas ir durvis, kāda izskatās atslēga, cik tai robu vai cik masīvas pēc skata ir durvis. Zagļus interesē pavisam kas cits – slēdzene. Standarta aprēķinātais laiks, kurā zaglis spēj atmūķēt metāla durvis, ir 10 minūtes. Piekritīsiet, ka tas ir ļoti īss laiks. Ikdienā pārtikas lielveikalā pavadām daudz vairāk laika. Tādēļ ir ļoti svarīgi, iegādājoties metāla durvis, pārliecināties, ka ap slēdzeni ir papildus tērauda plāksnes, kas nepieļautu to atmūķēšanu.

Patiesībā šobrīd slēdzeņu veidi ir tik dažādi, ka tās spēs samulsināt zagli. Jā, arī to, kas nav amatieris ar lauzni! Durvju slēdzene ar kodu un seifa atslēgu „gudrā slēdzene”, kura ir ar aizbīdni no iekšpuses, kas neļauj tik viegli ārdurvis atmūķēt, kā vienkāršā cilindriskā slēdzene. Svarīgi atcerēties – jo sarežģītāka durvju slēdzene, jo grūtāk zaglim to ir atmūķēt.

Izvēloties metāla durvis, vērība jāvērš durvju materiālam, lai durvju vērtne un rāmis būtu ražoti no viena un tā paša materiāla. Latvijas tirgū vispopulārākais ir auksti velmēts tērauds, taču katrs ražotājs to ražo savādākā biezumā. Stereotips par durvju smagumu ir maldīgs. Tās var izskatīties patiesi ļoti smagas, taču patiesībā ir vieglākas par konservu kārbu.

Viens viltīgs triks, kā pasargāt savu mājokli, ir zvana poga, kurā ir iebūvēta novērošanas kamera. Tas ir lielisks papildus risinājums mājokļa drošībai. Ja šis meistarīgais zaglis ir iekļuvis mājoklī, to būs viegli atrast pēc video ieraksta, jo šādas video novērošanas ierīces uztver kustību pie Jūsu durvīm un automātiski atsūta paziņojumu uz viedierīci – telefonu vai planšeti, ka ir fiksēta kustība pie durvīm.

Tieši tāpat arī strādā novērošanas kamera, kuru iespējams piestiprināt pie mājas stūra – kā ir kāda kustība noteiktā rādiusā, tā programma automātiski nosūta paziņojumu.

Arī apsardzes firmu nolīgšana un signalizācijas uzstādīšana mājoklī ir ļoti noderīga. Izvēloties kādu no šīm apsardzes firmām, arī viņiem ir savi nosacījumi, lai spētu uzstādīt kvalitatīvi apsardzes sistēmu. Ja mājoklis būs aprīkots ar nekvalitatīvam durvīm, kā arī viegli atmūķējamu slēdzeni, tad tā būs lieki izšķērdēta nauda, jo zagļus nebaida tādas durvis. Viņi novēro, cik ātrā laikā ierodas apsardze uz mājokli un jau izrēķina, cik daudz laika tiem ir, lai paņemtu sev kārotās mantas.

Un tomēr – neatkarīgi no tā, kādu aizsardzības veidu savam mājoklim izvēlies – vai tā ir video novērošana vai apsardze vai nikni sargsuņi,- atceries, ka kvalitatīvas metāla durvis var pasargāt garnadžus no iekļūšanas jūsu mājoklī!

Leave a Reply

Draugiem.lv pase