Ekspertu padoms: Kā nekļūdīties apkures sistēmas izvēlē?

apkures katli internetā

Īstās apkures sistēmas atrašana savam mājoklim vai komerctelpām var sagādāt raizes, jo piedāvājuma klāsts ir dažāds un izdarīt pareizo izvēli nav viegli. Katram kurināmā veidam ir savas priekšrocības un trūkumi. Latvijā pieejami dažādi apkures katli – malkas, gāzes, granulu un siltumsūknis. Svarīgākās lietas pirms pirkuma veikšanas ir apdomāt apkures katla drošību, kurināmā uzglabāšanu, tā tīrīšanas biežuma vajadzību, kā arī automatizācijas iespējām.

Drošība un uzglabāšana

Drošība mājoklī vai komerctelpās ir svarīga tieši tāpat kā jebkur citur – tā vienmēr ir pirmajā vietā. Aizbraucot tuvākā vai tālākā ceļojumā vienmēr uztraucamies par to, vai mājoklī visas ierīces ir izslēgtas, logi aizvērti, durvis aizslēgtas, apkures katls izslēgts.

Kur novietot kurināmo un kā to pareizi sagādāt? Bez šaubām ir svarīga kurināmā drošība. Malkas apkures katla kurināmais ir videi nekaitīgs, tam ir vidējs ugunsdrošības risks, savukārt, izvēloties šo apkures sistēmas veidu, noteikti jānodrošinās ar malkas šķūnīti, kurā laicīgi sagādāt kurināmo sezonai un tās sākumam.

Gluži tāpat kā malkas apkures katli, arī granulu katli ir videi nekaitīgs kurināmais, taču ar zemu ugunsdrošības risku. Tas ir kompakts kurināmais, kuram nav vajadzīga tik plaša telpa, lai uzglabātu, taču ir viena ļoti svarīga lieta – lai kvalitatīvi uzglabātu granulas, tām ir jāatrodas pilnīgā sausumā. Nedrīkst būt nedz mitrums, nedz ūdens telpā.

Izvēloties gāzes apkures katlu, tā kurināmais ir ar visaugstāko ugunsdrošības un iespējama sprādziena bīstamības risku. No vienas puses to ir ļoti ērti uzglabāt, nav vajadzīga nekāda papildus telpa un laicīga kurināmā sagādāšana sezonai, taču, ja vietai, visbiežāk privātmājai, nav gāzes pieslēguma, tad ir nepieciešams veikt būvdarbus gāzes konteinera izveidei, kas ievērojami palielina šīs apkures sistēmas izmaksas.

Visdraudzīgākais videi, minimāls drošības risks, nav nepieciešama nekāda uzglabāšana un nekādas atsevišķas telpas – jā, tas ir siltumsūknis. Siltumsūkņiem ir trīs tipi: gaiss un gaiss, gaiss un ūdens, zeme un ūdens. Tā kā visa siltuma enerģijas iegūšana norit izmantojot vidi, tas neprasa liekus tēriņus kurināmā sagādāšanā.

Automatizācija un tīrīšana

Aizņemtajiem ikdienas rutīnā neatliek laika, lai domātu par citām ne tik svarīgām lietām. Automatizēta apkures sistēma un reta apkures katla tīrīšana ir ļoti svarīgs faktors. Laiks iet un tehnoloģijas visam attīstās, taču, izvēloties malkas apkures katlu, ir jārēķinās ar to, ka nav iespējama nekāda automatizēta padeve. Viss notiek manuāli, un ir vajadzīgs pašam ielikt nepieciešamo malkas daudzumu katlā. Tāpat arī tīrīšana ir ļoti bieža, jo pelni nekur paši nepazūd.

Siltumsūknis un gāzes apkures katli ir pilnībā automātiski un to tīrīšana notiek reti. Profilaktiski reizi gadā pirms sezonas sākšanas var veikt tīrīšanu. Granulu apkures katls spēj darboties līdz pat divām nedēļām bez apstājas ar iebērto granulu daudzumu, arī tīrīšana ir vidēji bieži, salīdzinot ar malkas vai gāzes apkures katliem.

Apzinoties šos četrus faktorus, būs vieglāk izlemt par labu kādai no apkures sistēmām. Apkures katla iegāde ir liela investīcija sava mājokļa nākotnei, tāpēc ir svarīgi kārtīgi apsvērt visus par un pret.

Arī Prof.lv piedāvā ļoti plašu apkures sistēmu piedāvājumu. Konsultanti spēs palīdzēt atrisināt šaubīgos jautājumus, kas ļaus veikt izvēli. Bez apkures katla mūsu klimata joslā ir neiespējami izdzīvot, un visiem taču patīk dzīvot komfortabli un kāpēc gan sev to liegt?

Leave a Reply

Draugiem.lv pase