Keramzīta bloki – Fibo Bloki.

Keramzīta blokus, jeb tautā pazīstamus kā Fibo bloki, ražo no keramzīta granulām, cementa un ūdens ar vibro-presēšanas metodi. Oriģinālos Fibo blokus ražo pēc patentētas Skandināvu tehnoloģijas, bet Latvijas tirgū pieejami arī citi vizuāli un pēc parametriem it kā līdzīgi keramzīta bloki  ( vietējie ražotāji „Kolle” un  „BBR”). Agrāk Fibo blokus ražoja tepat Latvijā Iecavas novadā, bet krīzes laikā bloku ražošana tika pārtraukta un pašreiz tos ražo Igaunijā (Fibo Bloku un vietējo keramzīta bloku piegādātājs Latvijā www.prof.lv)

Keramzīta granulas. Keamrzīts_Fibo Bloki

Keramzīts  – porains, šūnu uzbūves, šķembām līdzīgs, oļveida materiāls, kuru iegūst ātri apdedzinot māla iežus augstā temperatūrā (1050-1300oC) rotācijas krāsnī. Keramzītu plaši izmanto būvniecībā – siltuma un skaņas izolācijai jumtos, starpstāvu pārsegumos, vieglbetona ražošanai, grunts izolācijai, svara kompensācijai atbalstsienu aizbērumos, virsmu izlīdzināšanai u.c. Kā arī dārzkopībā un agro kultūrā.

Keramzīta granulām piemīt lieliskas īpašības, tāpēc tās ir vienas no svarīgākajām sastāvdaļām celtniecības bloku ražošanā. Dabīgs materiāls, viegls, ķīmiski nekaitīgs. Latvijas apstākļiem tas ir ļoti piemērots, jo piemīt augsta salizturība ar izcilām drenāžas īpašībām, nedegošs, troksni absorbējošs un termoizolējošs materiāls.

Keramzīta bloku izmantošana un īpašības.Fibo Bloki_būvmateriālu interneta veikals www.Prof.lv

Būvniecībā šādus keramzīta blokus izmanto ļoti plaši, jo tie ir viegli apstrādājami ar taisnām un līdzenām malām. Tam ir augsta spiedes izturība un tos var izmantot pat piecstāvu māju celtniecībā. Atkarībā pēc bloku izmēriem un īpašībām, tos izmanto nesošajām sienu, starpsienu būvniecībai, aiļu aizpildīšanai, pamatu izbūvei. Mitrum izturības ziņā tas ir vienīgais materiāls, kurš saskarē ar grunti, ja tiek būvēti pamati,  uzsūc tikai 15% mitruma. Salīdzinot ar gāzbetonu, tas uzņem trīs reizes mazāk ūdeni un ir ātri žūstošs materiāls.

Pateicoties precīzai formai un izmēriem, keramzīta bloku virsmas var atstāt arī bez dekoratīvas apdares, bet tad būtu svarīgi iegādāties viskvalitatīvākos blokus bez izdrupumiem. Tomēr, ja vēlaties blokus apšūt ar ģipškartonu vai apdares plāksnēm, tad var izmantot materiālus ar nelieliem virmas bojājumiem. Turklāt bloki ir viegli apstrādājami – urbjami, zāģējami, krāsojami, apmetami, špaktelējami, tos nav jāgruntē un mūrēšanas procesā tas neatņem mūrjavai mitrumu. Mūrējot sienas, ir svarīgi atcerēties to, ka ik pēc piecām bloku rindām obligāti ir jāieklāj armatūra, tad neradīsies plaisas.

No keramzīta blokiem būvētas māju sienas ilgāk iesilst, bet ilgāk saglabā siltumu, kas ir ļoti būtiski apkures sezonā. Dažādu iemeslu dēļ, mājas būvniecības vai ekspluatācijas laikā, sienām samirkstot var rasties dažādas problēmas kā pelējuma sēnīte, mitruma pleķi vai siltumizolācijas samazināšanās, kas var atstāt arī negatīvu ietekmi uz cilvēka veselību. Oriģinālo Fibo bloku māju īpašnieki un iemītnieki būs pasargāti no šādām iespējamām problēmām.

 

 

Leave a Reply

Draugiem.lv pase