Gāzbetona ražošana – Aeroc Bloki.

Gāzbetons ir balt-pelēks celtniecības materiāls, kas tiek veidots cietos, bet vieglos porainos blokos. Gāzbetons sastāv no četriem minerāla resursiem – smilts, ģipša, kaļķa un cements. Viena no svarīgākajām gāzbetona bloka sastāvdaļām ir smiltis un ražošanas procesā smilšu saturs tiek analizēts laboratorijā. Noteicošais faktors, vai smiltis ir derīgas bloku ražošanā ir kvarca saturs smiltīs. Kaļķis Latvijā nav pieejams, bet tam arī ir būtiskas prasības gāzbetona ražošanā. Kaļķis Latvijā tiek piegādāts no Lietuvas vai Igaunijas. Gāzberona bloku māja

Gāzbetona ražošanas process.

    • Smiltis – tās tiek smalki samaltas uz īpašām dzirnavām un tad, ievērojot receptūru un ļoti precīzi aprēķinātās proporcijās, smiltīm tiek pievienots klāt ģipsis, kaļķis un arī cements. Šī masa tiek rūpīgi samaisīta speciālā mikserī, noteiktajos apstākļos un temperatūrā.
    • Kad šī minerāl masa tiek rūpīgi sagatavota, tai klāt tiek pievienota alumīnija pasta, kas ir kā reaģents, lai veidotos poru struktūra.
    • Kad materiāls ir nostāvējies, uzbriedis un kļuvis pietiekami stingrs lai neizjuktu, tālāk to padod uz griešanas līnijas. Tur ar īpašajām stīgām un ar viena milimetra precizitāti, šis lielais bloks tiek sagriezts blokos, kādus celtnieki var izmantot būvniecībā.
    • Galējo stiprību gāzbetona bloks iegūst autoklavējot  – spiediena (6 bar) un temperatūras (180°) režīmā speciālā krāsnī, kur šie minerāli un alumīnija pasta reaģējas un pārakmeņojas. Tad šie gatavie, cietie bloki tiek izņemti no krāsns, iepakoti un vesti uz noliktavu, no kurienes tad tie tālāk mēro savu ceļu uz būvniecības laukumiem.

 Gāzbetona stiprību un  izturību nodrošina smiltīs esošās kvarc daļiņas. Tas ir arī labs skaņas un siltuma izolācijas materiāls, jo bloka iekšienē ir daudz noslēgtu gaisa poru. To ir viegli sazāģēt pat ar parastu rokas zāģi, lai pielāgotu blokus vajadzīgajiem izmēriem.

Latvijas klimatam gāzbetons ir piemērots celtniecības materiāls, jo tas spēj izturēt vairākus desmitus salturības ciklus (materiāla atkušana – sasalšana). Šie cikli tiek mērīti pēc normatīviem 35. cikliem un šo ciklu laikā bloki tiek mērīti intensīvā vidē – 100% samērcējot bloku, sasaldējot un atsaldējot. Pēc šiem trīsdesmit pieciem pilnīgas sasaldēšanas un atkausēšanas cikliem, gāzbetons neizjūk un joprojām ir spējīgs pildīt savas funkcijas.

Gāzbetona standarta izmēri ir 200x600mm ar dažāda veida platumiem. Biezākos gāzbetona blokus izmanto būvējot slodzes nesošas ārsienas, līdz pat trīs stāvu augstumam. No vidēji bieziem var būvēt iekšējās nesošās sienas, bet no plānākajiem blokiem var būvēt vienkāršas starpsienas.

Bloki tiek ražoti arī dažāda formas un izmēriem speciālajiem pielietojumiem, kā piemēram gāzbetons logu un durvju pārsedzēm, speciāli bloki stūru mūrēšanai un bloki pirmās rindas izlikšanai uz pamatiem.

Latvijā gāzbetonu blokus ražo SIA “Aeroc”  un SIA “TexoBlock”

Vairāk informācijas par Aeroc gāzbetona blokiem un to iegādi, cenām un piegādi lasiet būvmateriālu interneta veikalā šeit.

Gāzbetona bloki – Aeroc, TexoBlock

Leave a Reply

Draugiem.lv pase