Kā iegādāties kvalitatīvus jumta logus?

jumta logi

Mūsdienu arhitektūra mēdz būt ļoti neparasta – ja jau reiz varam dabā novērot pat māju „kājām gaisā”, tad iespējams ir viss. Tiesa, klasiski izvēlamies saviem mājokļiem daudz tradicionālākus projektus, un bieži vien izvēle nemaz nav mūsu ziņā, ja mājokli īrējam vai pērkam jau uzbūvētu (tas arī uz dzīvokļu saimniekiem attiecas, kam kādas nebūt izmaiņas veikt ir vēl grūtāk). Māju, protams, pārveidot, šo to pielabot vai pārstrādāt pa savam prātam ir daudz vienkāršāk, nekā, teiksim, dzīvokli. Tomēr arī ne viss ir iespējams, jo jāņem vērā jau esošie parametri.

Savukārt ar dabiskajiem gaismas avotiem telpai gan varam variēt nedaudz vairāk. Ar gaismas avotiem domājot logus, varam nedaudz pamainīt to novietojumu. Un ja ar logiem sienā varbūt nāksies nopūlēties daudz vairāk, lai tos padarītu lielākus vai mazākus, tad ar jumta logiem varētu būt daudz vienkāršāk.

Tas nav nemaz tik sen, kad pirmo reizi tā pa īstam populāri kļuva jumta logi (vismaz Latvijā) – pagājusi nedaudz vairāk nekā viena dekāde. Un tagad jau tie sastopami gana daudzos mitekļos, pārtopot arī no loga jumtā uz veselu skyline – daudz lielāku un plašāku jumta logu, caur kuru lieliski var vērot zvaigžņoto debesu jumu naktīs.

Tomēr, lai iegādātos un uzstādītu kvalitatīvus jumta logus, nepieciešams nedaudz iedziļināties. Diemžēl nepietiek tikai ar šo lielisko ideju vien – jāpievērš uzmanība arī tās izpildījumam. Pareizi iebūvēts jumta logs nodrošina telpā lielāku dabisko apgaismojumu, nodrošina iespēju telpu izvēdināt, turklāt ir novietots tā, lai nekļūtu ne par saules karsto staru kolektoru, ne ziemā uz tā uzkrātos sniega slānis, kuru nu nekādi nevar dabūt nost.

Ja vēlamies uzstādīt savā mājoklī jumta logus, jāzina, ka jumta slīpums nedrīkst būt mazāks par 15 grādiem. Kā jau minēts, visvienkāršāk jumta logus iekļaut jaunā projektā – būvējot mājokli. Tomēr, ja jādarbojas ar jau esošu projektu, tad jāparūpējas, lai nopērkam jumta logus, kas ir pietiekami plati, lai tos būtu viegli ievietot starp spārēm, netraucējot jau esošajai jumta konstrukcijai.

Ja jumta logu izvēlamies iebūvēt tāpēc, ka vēlamies lai bēniņu stāvā būtu vairāk gaismas (renovējot tos, vai padarot par dzīvojamo platību), jāatceras, ka lai telpā pietiktu dabiskā apgaismojuma un telpa būtu gaiša, uz katriem desmit kvadrātmetriem būtu vajadzīgs vismaz viens kvadrātmetrs loga laukuma.

Jumta logu kvalitāte slēpjas arī tajā, vai izvēlamies jumtam atbilstošu un piemērotu loga veidu, jo pretējā gadījumā tā lietošanā sastapsimies ar dažādām problēmām. Pastāv jumta logi ar eņģēm vērtnes vidū un augšdaļā, vai arī jumta logi tikai augšdaļā, kurus iespējams atvērt tikai vēdināšanas režīmā, un kas vairāk paredzēti dabīgā apgaismojuma nodrošināšanai telpā.

Leave a Reply

Draugiem.lv pase