Kā izvairīties no tualetes poda aizsprostošanās?

tualetes podi

Šī ir salīdzinoši izplatīta problēma gan mājokļos, gan arī sabiedriskās ēkās. Protams, no vienas puses, aizsprostošanos var ietekmēt gan kanalizācijas sistēmas kvalitāte, gan arī tualetes poda pareiza uzstādīšana, taču nereti problēmas cēlonis meklējams cilvēku paradumos.

Kamēr publiskās tualetēs ir teju neiespējami izsekot līdzi tam, ko cilvēki noskalo tualetes podos, savā mājoklī to iespējams ir vieglāk, ja vien zinām, ko nedarīt. Ja tev ir ģimene ar bērniem, šim aspektam ir jāpievērš īpaša uzmanība. Izlasi mūsu sagatavotos padomus, lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem, izdevumiem, kā arī nodrošinātu to, lai tualetes podi kalpotu ilgāk.

Ko nevajadzētu mest tualetes podā?

Lai arī lielāko daļu aizsprostojumu ir iespējams likvidēt, tas viss sākas ar izpratni par to, ko drīkst un nedrīkst mest tualetes podā. Šie padomi ir paredzēti ikvienam, it īpaši ģimenēm, kurās aug mazi bērni. Kādēļ? Jo nereti tieši viņu dēļ nākas sastapties ar “aizdambētu” podu. Ņem vērā pats un iemāci savām atvasēm, ka tualetes podā nedrīkst mest:

  • Autiņbiksītes;
  • Matus;
  • Bērnu un higiēniskās vai kosmētikas noņemšanas salvetes;
  • Papīra dvieļus;
  • Vates plāksnītes un vati;
  • Vates kociņus;
  • Higiēniskās paketes, ieliknīšus un tamponus.

Atceries – vienīgais, ko drīkst skalot podā (ar atsevišķiem izņēmumiem), ir tualetes papīrs! Pat tādas lietas kā mitrās salvetes var veidot nopietnus aizsprostojumus, tādēļ ar tām ir jābūt uzmanīgiem. Pārāk bieži cilvēki savus tualetes podus izmanto atkritumu tvertnes vietā, skalojot tajā arī dažādas ēdienu paliekas utt. Pat pieaugušie to mēdz darīt. Un nav brīnums, ka agrāk vai vēlāk kanalizācijas caurules būs aizsprostotas.

Ja tas noticis, pirmā lieta, kas jādara – izmēģināt līdzekļus, kas paredzēti cauruļu tīrīšanai vai arī pielietot atdambētāju. Ja tas nepalīdz, iespējams, jāizmanto cauruļu tīrāmā trose. Visbeidzot, ja arī tas nevainagojas panākumiem, jāsauc santehniķis.

Atceries, ka jauna tualetes poda iegāde nenozīmē to, ka tas darbosies perfekti, neatkarīgi no tā, ko tajā skalosim. Ir jābūt uzmanīgiem un tās lietas, kas nav paredzētas mešanai podā, jāievieto miskastē.

Leave a Reply

Draugiem.lv pase