Kā izvēlēties piemērotāko apkures sistēmu?

apkures sistēma

Domājot par apkures sistēmas izvēli, jāņem vērā dažādi faktori – dzīvesveids, ekonomiskie aspekti un citi. Lai pieņemtu pareizo lēmumu, vērts ņemt vērā visus faktorus, kā arī izpētīt visus iespējamos variantus.

Granulu katli

Viena no opcijām ir granulu apkures katli. Lai arī šis risinājums prasa pietiekami daudz laika un enerģijas, jo apkures katlam vajadzīga regulāra apkope, tomēr daudzi lemj par labu tieši šim risinājumam. Domājot par šo variantu, jāpadomā arī par vietu, kur granulas tiks novietotas.

Gāzes apkure

Plaši izmantota iespēja ir arī gāzes apkure. Vietās, kur nav pieejama dabasgāze, apkures nodrošināšanai tiek izmantota sašķidrinātā gāze un gāzes katli. Gāzes katlu apkope jāuztic profesionāļiem, kas, protams, nodrošina daudz lielākas ērtības mājas īpašniekiem.

Kamīnkrāsnis

Vēl viena diezgan populāra izvēle ir kamīnkrāsnis. Tās uzturēšanā jāiegulda pietiekami daudz, tomēr to var minēt kā vienu no ekonomiskākajiem risinājumiem. Izvēloties šo variantu, jāizvērtē, kāda ir apkurināmā platība un vai viena kamīnkrāsns spēs tādu platību apsildīt.

Siltumsūkņi

Pieminēšanas vērts variants ir arī siltumsūkņi. Tos parasti izvēlas tie, kuriem svarīgs komforts, jo nav vajadzīgs domāt par granulu vai malkas sagādi un uzglabāšanu. Turklāt siltumsūkņa darbību var regulēt arī no attāluma. Vēl jāpiemin, ka siltumsūkņi ir dabai draudzīgi un tiem nav vajadzīga bieža apkope.

Pieejami dažādu veidu siltumsūkņi: gaiss- ūdens siltumsūkņi un zeme- ūdens ierīces. Izvēloties zeme-ūdens siltumsūkni, nepieciešama pietiekami liela platība tā ierakšanai. Tāpat jārēķinās arī ar ievērojamām uzstādīšanas izmaksām. Siltumsūknis gaiss- ūdens uzstādīšanas izmaksas ir mazākas, turklāt nekas nav jārok zemē – bloks tiek uzstādīts pie ēkas ārsienas.


Ko vēl ņemt vērā?

Piemērotākā risinājuma izvēlē jāņem vērā arī tas, cik vienkārša ir konkrētās apkures sistēmas uzstādīšana, cik tā izmaksā u.c. Jāpatur arī prātā, ka dažas apkures sistēmas var uzstādīt tikai ēkas projektēšanas laikā. Piemēram, kamīnkrāsni var ierīkot jebkurā ēkā, ja vien ir iespēja ēkā izbūvēt skursteni. Tomēr daudz vieglāk ir kamīnkrāsni ieplānot jau mājas būvniecības darbu laikā, jo tādā veidā var atrast visefektīvāko vietu tās novietošanai.

Turklāt vajadzētu ņemt vērā ne tikai uzstādīšanas izmaksas, bet arī to, kā šis risinājums atmaksāsies ilgtermiņā. Jāņem arī vērā, ka katram apkures sistēmas veidam ir savs kalpošanas laiks.

Plaši izplatīts variants ir kombinēt vairākas apkures sistēmas, tā nodrošinot vēl lielāku komfortu ikdienā. Piemēram, granulu apkures katlu var kombinēt ar kamīnkrāsni vai siltumsūkni.

Kā redzams, iespējas ir pietiekami plašas, turklāt šeit minētās nav visas pieejamās opcijas. Pirms izdari izvēli, iepazīsties ar visiem variantiem, lai atrastu savam mājoklim piemērotāko risinājumu.

Leave a Reply

Draugiem.lv pase