Kā padarīt vannošanās rituālus īpašus?

vannas

Aukstajā ziemas laikā vannošanās, iespējams, ir daudzu cilvēku otrā mīļākā nodarbe pēc gulēšanas. Daudziem atpūtu vannā patīk to izbaudīt līdz katrai detaļai – palasīt grāmatu, sajust mieru un nekustēties līdz pat brīdim, kad āda pirkstu galos sāk krokoties.

Atpūta vannā var būt kā īpašs rituāls, kas palīdz atbrīvoties no spriedzes, sāpēm un stresa, ļaujot aizbēgt no ikdienas rūpēm. Ja arī tu vēlies panākt, lai katrs vannas istabas apmeklējums ir īpašs un vannošanās kļūtu par veselu SPA rituālu, ņem vērā šos padomus:

  • Pieklusini apgaismojumu. Tumšāka telpa tavam ķermenim un prātam dos signālu, ka ir laiks atpūsties un nomierināties. Diemžēl, ne visas vannas istabas ir aprīkotas ar apgaismojuma kontroli, taču ir iespējamas dažādas alternatīvas, piemēram, dušas aizkaru aizvilkšana vai arī sveču izmantošana lampu vietā.
  • Pievieno relaksējošu aromātu. Jau pirms daudziem gadiem cilvēki atklāja to, ka aromterapija spēj veikt brīnumus stresa un nemiera mazināšanā. Lai vannas istabu pārvērstu par smaržojošu oāzi, pievieno ūdenim putas, bumbu vai kādu citu līdzekli ar savu mīļāko smaržu. Vari arī izmantot aromlampas ar ēteriskajām eļļām, piemēram, lavandas, bergamota vai apelsīnu. Tāpat neaizmirsti arī par kādu smaržojošu ziedu.
  • Klausies nomierinošu mūziku. Šis ir lielisks veids, kā radīt telpā īpašu noskaņu. Ieklausies mūzikā un nokļūsti pavisam citā pasaulē, kas sniedz tev iespēju sakārtot domas un emocijas. Tas var būt maigs džezs, amibences vai klasiskā mūzika. Neatskaņo to skaļi – tikai tik daudz, lai to varētu dzirdēt. Ja tevi biedē elektrības un mitruma kombinācija, vari izmantot ūdensizturīgu Bluetooth skaļruni, kuru iespējams iegādāties dažādos veikalos.
  • Nesteidzies. Šī, iespējams, ir viena no svarīgākajām lietām, kas jāņem vērā. Izbaudi mirkli un ļaujies tam. Neplāno vannošanos laikā, kad bērni ir nomodā, vai arī tad, kad gaidi svarīgu zvanu. Šādi apstākļi traucēs mieru un paaugstinās stresa līmeni vēl vairāk. Laba ideja ir iet vannā pirms došanās pie miera. Turklāt tas arī palīdzēs cīnīties ar bezmiegu un citām veselības problēmām.

Leave a Reply

Draugiem.lv pase