Kādas durvis izvēlēties savai mājai – koka vai metāla?

koka un metāla durvis mājai

Patiešām nav svarīgi, kas ir Jūsu mājoklis – dzīvoklis, vasarnīca, rindu māja, lauku viensēta vai neliela privātmāja pilsētas centrā. Svarīgi ir pareizi izvēlēties durvis – ārdurvis, iekšdurvis, durvis palīgtelpām u.tml. Durvīm bieži vien netiek pievērsta vajadzīgā uzmanība un rūpība. Gluži tāpat kā grīdas segums, durvis ir svarīga interjera daļa.

Kāpēc vispār cilvēki izvēlās iegādāties durvis? Durvis kaut kādā ziņā palīdz norobežoties un veido privātumu. Iedomājies, ja tādu nebūtu, dzīvojot, piemēram, komunālajā dzīvoklī. Tad taču katrs, kurš ietu garām tavam mājoklim redzētu, kas tajā notiek un kā tur viss izskatās. Nedaudz biedējoši, vai ne?

Vienas no svarīgākajām durvju funkcijām ir drošība, trokšņu slāpēšana un arī siltumizolācija. Durvis, kuras ir izgatavotas no lēta materiāla un, ja tajās nav iestrādāta metāla loksne, kas nodrošina stabilitāti pret izliekšanos un savēršanos vērtnei, tādas durvis būs noderīgas tikai un vienīgi neapsildāmās telpās, kur durvis nav pakļautas krasām temperatūras izmaiņām. Domājot par durvju izvēli, vispirms ir jāvadās pēc to izmantošanas, izskatam ir jāpaliek otrajā plānā. Durvju piedāvājums veikalos ir ļoti plašs, taču sašaurinot redzesloku, kuras labāk izvēlēties – koka vai metāla durvis?

Koka durvis ir ideāls risinājums iekštelpām, taču ne kā ārdurvis, jo tas ir tīrs produkts, respektīvi, bieži būs nepieciešams atjaunot durvis (krāsot, lakot). Materiāls ne vienmēr tiek kārtīgi izžāvēts, tāpēc durvis noteikti staigās vai arī uzbriedīs no pārlieku liela mitruma. Tāpat šīs durvis nav īpaši drošas, jo tās ļoti ātri iespējams atmūķēt.

Koka durvis ir visierastākās mūsu sabiedrībā, taču nu jau paliek par nedaudz aizmirstu lietu. Lieki der atcerēties arī par ugunsdrošību, koks ir koks, un tas uguns gadījumā ātrāk aiziet bojā nekā metāls.

Koka durvis tiek arī imitētas uz metāla durvīm, ko, protams, var darīt, jo cilvēkiem patīk, kā izskatās koks. Šādas durvis tiešām vislabāk kalpos iekštelpās vai arī kā otrās durvis ārdurvīm.

Metāla durvis jau ar savu nosaukumu garantē drošību. Tās visbiežāk ir stingras, drošas, trokšņu slāpējošas un notur siltumizolāciju. Nekur nav manītas metāla durvis ar tukšu vidu (bez jebkāda pildījuma starp plāksnēm siltumizolācijai un trokšņiem). Metāla durvju drošības līmeni un skaņas izolācijas kvalitāti var noteikt tikai un vienīgi pēc tā, vai tās ir sertificētas.

Nesertificētas durvis nedod nekādu garantiju par drošību, siltuma noturību. Pirms iegādes ir iespējams pārliecināties vai durvis ir sertificētas, palūdzot pārdevējam uzrādīt sertifikātus, kas apliecinās to drošību, siltumnoturību un skaņas izolāciju. Un katram no šiem aspektiem tiek izsniegts atsevišķs sertifikāts, kas tiek atzīts visā Eiropas Savienībā un arī starptautiski.

Izvēloties durvis, ir jādomā par to, kādas funkcijas tām ir jāveic. Protams, dizains arī ir svarīgs, jo nebūs estētiski izvēlēties zilas durvis mājai ar spilgti zaļu apdari. Tā kā arī par to noteikti padomā!

Beigu beigās svarīgākais, izvēloties kādas no durvīm, ir izvērtēt to funkcionalitāti. Jāatšķir ārdurvis privātmājai no ārdurvīm dzīvoklim, jo dzīvoklim durvis netiek pakļautas nekādām dabas parādībām (lietus, sniegs, izbalēšana saulē, sals), kas to kalpošanu varētu ietekmēt.

Durvis tiešām ir ļoti svarīgs pirkums. Izvēloties kvalitatīvas durvis, tās sniegs gandarījumu par izvēli, nesagādās nekādas raizes, jo pareizi ieguldīta nauda atmaksājas. Ieskatoties Prof.lv piedāvājumā noteikti neapjuksiet, ja zināsiet ko vēlaties!

Leave a Reply

Draugiem.lv pase