Maza vannas istaba? Arī to var iekārtot maksimāli funkcionālu!

vannas vannas istabai

Maza vannas istaba, protams, nav tik ērta, kā plaša, taču arī to var iekārtot maksimāli funkcionālu un skaistu! Vēlies zināt, kā? Turpini lasīt un iepazīsties ar dažiem vērtīgiem padomiem!

Santehnikas modeļu izvēle

Mazā vannas istabā īpaši jāpadomā par santehnikas izvēli. Te lieliski iederēsies stūra dušas kabīnes un vannas – tās neaizņem tik daudz vietas, taču ir pietiekami funkcionālas. Tāpat mazā vannas istabā lieliski iederēsies sēdvanna.

Domājot par mēbeļu izvēli, vajadzētu pārliecināties, ka tās noslēps vannas istabas komunikācijas, cauruļvadus, elektroinstalācijas.

Krāsu izvēle

Iekārtojot mazu vannas istabu, vajadzētu izvairīties no tumšiem toņiem. Tā vietā labāk dot priekšroku gaišām krāsām. Daudz var panākt ar flīžu izvēli – piemēram, flīzes ar vertikālām svītrām vannas istabu padarīs vizuāli augstāku, savukārt flīzes ar horizontālu svītrojumu telpai liks izskatīties plašākai. Arī griestiem jāizvēlas gaišs tonis, jo tumši griesti šķitīs vēl zemāki.

Grīdas klājums

Nozīme ir arī tam, kāds grīdas segums ir izvēlēts. Visefektīvāk šajā gadījumā izskatīsies liela izmēra flīzes. Tās vizuāli paplašinās un pagarinās telpu.

Spoguļi un gaismas

Būtisks elements vannas istabā ir arī spogulis. Tam ir ne tikai praktiska nozīme – ar spoguļa palīdzību var panākt arī vēlamo vizuālo efektu, piemēram, griestus padarīt vizuāli augstākus, telpu – plašāku. Spoguļa elementus var izmantot arī, piemēram, vannas istabas durvīs.

Īpaši jāpadomā arī par apgaismojumu. Piemēram, mazas LED gaismiņas var novietot ap spoguli, tādā veidā panākot pārliecinošu efektu. Mūsdienās, pateicoties daudzveidīgajiem piedāvājumiem, katrs var izvēlēties sev piemērotāko risinājumu skaistas vannas istabas iekārtošanā.

Logi

Ideālā gadījumā mazā vannas istabā vajadzētu atrasties arī logam. Vēl labāk – ja logs ir dienvidu pusē, jo tā telpā ieplūdīs vairāk saules gaismas. Protams, logam nevajadzētu likt biezus un tumšus aizkarus vai smagnējas žalūzijas.

Taču ne visi var lepoties ar logu vannas istabā. Tādā gadījumā viena no iespējām ir imitētā loga izveide vai krāsainas vitrāžas izmantošana. Apvienojot gaismas, spoguļus un vitrāžas, mazā telpā tiks ienesta plašuma izjūta, turklāt vannas istaba iegūs savu, neatkārtojamu stilu.

Mēbeles

Mazu vannas istabu nevajadzētu pārbāzt ar lielām, masīvām mēbelēm. Labāk izvēlēties plauktiņus un nelielus skapīšus, kur novietot visu nepieciešamo.

Neatkarīgi no tā, kādiem risinājumiem dod priekšroku, svarīgi, lai viss vannas istabas iekārtojums būtu vienotā stilā. Pirms došanās uz veikalu, svarīgi izveidot vismaz aptuveno telpas iekārtojuma plānu, izvērtēt, kas tieši nepieciešams, kam pievērst uzmanību veikalā, lai izvēlētie risinājumi būtu ne tikai skaisti, bet arī funkcionāli. Lai gūtu iedvesmu, daudz labu ideju var atrast gan internetā, gan specializētos žurnālos. Tāpat vērts aplūkot arī interneta veikalu piedāvājumu, lai gūtu priekšstatu par reālo piedāvājumu.

Leave a Reply

Draugiem.lv pase