Noderīgi: Kādas durvis izvēlēties pirtij?

stikla durvis, durvis

Pirts prieks nekad tā pa īstam netiek aizmirsts. Ja arī publiskās pirtis vairs īsti nav tik lielā skaitā, kā tas bijis savulaik, kad ikviens varēja nodoties pirts baudīšanai, turklāt vēl jaunu cilvēku iepazīšanai, tad teju katram ir vismaz viens draugs vai paziņa, kam ir laukos pirts, kurā kādā sestdienas vai svētdienas vakarā tā kārtīgi relaksēties.

Tiesa, latviešiem ne publiskās pirtis, ne arī draugu pirtis nav tas tuvākais – gribas taču savu… Šķiet, katrs otrais, kas sapņo par savu mājiņu laukos, pie plānojuma prātā zīmē arī dīķi un pirtiņu dārza malā. Un ne velti – pirts ir patiešām brīnišķīga padarīšana, kurā ne tikai varam nomazgāties vai atpūsties un relaksēties, bet arī veseļoties un nodarboties ar dažādām skaistumkopšanas procedūrām.

Un, ja jau reiz ir sava pirts, nenāk par skādi palasīt attiecīgu literatūru, par to, kā pareizi pērties, kā siet slotiņas un kā dažādi augi ietekmē mūsu veselību, jo īpaši pirtī. Ir taču arī pirtnieku kursi un vēl kas tik ne… bet labāk vispirms sākt ar savas pirts būvniecību un tad jau arī viss pārējais sastāsies pareizajās vietās – tajā skaitā arī draugi un paziņas, kas nedēļas nogalēs brauks ciemos, lai mierīgi un patīkami kopā atpūstot jūsu būvētajā pirtiņā.

Māja ir gatava, kad uzlikts spāru vainags, savukārt pirts būvēšana beidzas ar kārtīgām un pareizām pirts durvīm. Ceļot pirti, vai vismaz domājot, ko tajā vēlamies, jāpievērš uzmanība vairākām lietām. Pirts būvniecība ir specifiska vai vismaz izpratne par to, kādu īsti tad pirti vēlamies, ņemot vērā, ka veidu var būt daudz.

Savukārt, ja domājam tieši par pirts durvju izvēli, jāatceras, ka viena no neiztrūkstošajām lietām pirtī ir augsta temperatūra un mitruma līmenis. Tāpēc arī pirts durvīm (protams, vislabāk no koka), ir jābūt ar līmētiem elementiem un detaļām.

Bieži izmanto masīvkoka durvis (var arī ar stikla daļu, ja ir tāda dizainiska vēlme). Pirts durvis bieži ir nelielas, pašauras un parasti, drošības apsvērumu dēļ, veras uz ārpusi no pašas pirts uz atpūtas telpu (priekštelpu, kurā paglābties, kad pirts telpā kļuvis pavisam par karstu, kur var atrasties arī duša, galds un pāris krēslu – katram pēc savas izvēles).

Galvenais, pirts durvīm nekad neuzstāda mehāniku vai aizbīdņus – ir būtiski, lai durvis veras viegli, tām ir koka rokturis un brīžos, ja kādam pirtī paliek par grūtu, tās ir viegli atgrūst vaļā, tiekot pie tik kārotā svaigā gaisa malka.

Lai gan tiek veidotas pirts durvis arī no stikla, jāņem vērā, jo lielāks durvīm stiklotais laukums, jo lielāks siltuma zudums pērtuves telpā. Īstās lauku pirtīs stikla durvis sastapsim reti, lai gan arī tām ir savas priekšrocības. Stikla durvis parasti izvēlas dažādos atpūtas kompleksos, arī viesu mājās, ja tajā ir arī pirts telpa, un citur.

Leave a Reply

Draugiem.lv pase