Noderīgi padomi bruģēšanas materiāla izvēlē

bruģis internetā

Bruģēšanas materiāla izvēle mājas piebraucamajam celiņam, pagalmam vai stāvvietai var šķist pavisam vienkāršs uzdevums. Tomēr izvēlētā materiāla veidam un kvalitātei ir tieša saistība ar to, cik ilgi klājums kalpos. Veicot nelielu izpēti, tu vari nonākt ne tikai labākā un ekonomiski izdevīgākā, bet arī kvalitatīvākā varianta, kas tev palīdzēs ietaupīt līdzekļus arī nākotnē.

Kad nepieciešams izvēlēties, kurš bruģis ir piemērots dzīvojamo māju vai komerciālo celtņu apkārtnes labiekārtošanai, ir vairāki materiālu veidi, kurus der apskatīt. Šobrīd tirgū populārākie materiāli bruģēšanai ir betons, dekoratīvais betons, akmens, kā arī asfalts. Veicot izvēli, jāņem vērā gan ierīkošanas izmaksas, gan uzturēšana, izturība, kvalitāte un teritorija, kurā nepieciešams veikt bruģēšanu.

Aplūkosim populārākos bruģēšanas materiālus

  • Betons

Betons ir populārākais bruģēšanas materiāls, kuru mūsdienās izmanto gan dzīvojamo ēku, gan komerciālo objektu apkārtnes iekārtošanai. Ņemot vērā tā zemās uzturēšanas izmaksas, izturību un daudzveidīgās krāsu variācijas, betons ir vienlīdz lieliski piemērots kā piebraucamajiem celiņiem, tā taciņām un pat garāžu grīdām. Tiesa, salīdzinot ar asfaltu, betonam ir augstākas ierīkošanas izmaksas, taču tās ilgtermiņā atmaksājas.

  • Dekoratīvais betons

Šis materiāls ir ideāli piemērots tādām vietām kā dārzam, terasēm, piebraucamajiem ceļiem, piemājas taciņām utt., respektīvi, kur noslodze nav tik liela, kā, piemēram, autostāvvietā. Tāpat to var izmantot arī, lai estētiski uzlabotu jau esošās betona konstrukcijas. Ir vairāki dekoratīvā betona bruģēšanas materiāli, piemēram, krāsotie, apzīmogotie, iegravētie un iekaltie, turklāt ir pieejamas arī dažādas formas, piemēram, mozaīka, tradicionālie taisnstūri, ar noapaļotie stūriem, pumpiņām, plāksnes utt. Salīdzinot ar citiem veidiem, dekoratīvais bruģakmens ir videi draudzīgāks, neprasa lielas papildus uzturēšanas izmaksas un ir izturīgs.

  • Asfalts

Izvēlētajam bruģēšanas materiālam ir jābūt atbilstošam tā lietošanas mērķim. Asfalts lielākoties derēs piebraucamajos ceļos, it īpaši tādēļ, ka tas ir ekonomisks, viegli uzstādāms un ilgi kalpo. Noklājot, piemēram, mājas piebraucamo ceļu ar asfaltu, jāņem vērā, kādi transportlīdzekļi biežāk tiek izmantoti, cik garš ir noklājamais laukums, kā arī, cik bieži šī teritorija tiks izmantota. Vienīgais asfalta trūkums ir tas, ka tam ik pa laikam nepieciešama uzturēšana. Slikti laika apstākļi un bieža transportlīdzekļu braukšana pa šo materiālu var to sabojāt. Tādēļ, ja izvēlies asfaltu, ņem vērā, ka nāksies izdot līdzekļus arī par tā uzturēšanu labā kvalitātē.

  • Granīts

Šis materiāls ir mazāk populārs, taču ļoti izturīgs, kā rezultātā kalpo daudz gadu. To neietekmē arī dažādi laika apstākļi – mitrums, sniegs, karstums utt. Granīts ir pieejams dažādās krāsās un tekstūrās, tādēļ, to izvēloties, iespējams papildināt piemājas teritoriju ar ko ļoti īpašu. Kad noslīpēts, granīts saglabās savu eleganto izskatu gadu desmitus un kalpos vairākām paaudzēm.

  • Kaļķakmens

Arī šo materiālu bruģēšanā izmanto retāk, taču tas ir skaists nogulumiežu akmens, kuru iegūst no jūras gultnes. Tas taciņām un piebraucamajiem celiņiem piešķir īpašu izskatu. Lai arī šim materiālam krāsu variāciju nav daudz, lielākoties gaiši un tumši pelēks, zilpelēks un krēmkrāsas, tie izskatās ļoti eleganti un oriģināli. Lielākā šī materiāla priekšrocība ir iespēja to izgriezt dažādās, dekoratīvās formās.

Leave a Reply

Draugiem.lv pase