Pieci teicami risinājumi nelielai vannas istabai

vannas

Vannas istabas iekārtošana ir aizraujošs un atbildīgs process, taču neliela telpas platība šo uzdevumu var padarīt šķietami sarežģītāku. Par laimi, šobrīd pieejami daudzi dažādi inovatīvi risinājumi, kas nelielas vannas istabas iekārtojumu padarīs daudz efektīvāku.

Piemērota dušas kabīne vai vanna

Lai arī par labāko risinājumu mazai telpai tiek uzskatīta dušas kabīne, tomēr arī tiem, kuri dod priekšroku vannai, satraukties nevajadzētu.  Šobrīd izvēlei visdažādākās vannas, tādēļ risinājumu, kas iederēsies nelielā telpā, atrast noteikti nebūs nekādu problēmu. Labs variants ir, piemēram, stūra vannas, kas aizņem mazāk vietas, taču ir pietiekami ērtas. Tāpat mazā vannas istabā var izmantot arī nelielu sēdvannu, kas ir pietiekami dziļa, lai tajā būtu ērti iesēsties un nomazgāties.

Gaišas krāsas

Nelielā telpā lieliski izskatīsies gaiši toņi – tie telpu padarīs vizuāli plašāku. Tas, protams, nenozīmē, ka sienām jābūt baltām. Šobrīd pieejami daudz dažādi gaišie toņi, starp kuriem katrs var izvēlēties savai vannas istabai piemērotāko.

Ja sienas klāj flīzes, vērts pievērst uzmanību arī tam, kādas ir flīžu raksts. Piemēram, horizontāls flīžu raksts telpai liks izskatīties plašākai, savukārt vertikālas svītras telpas griestus padarīs vizuāli augstākus. Starp citu, sajūtu, ka griesti ir augstāki kā patiesībā, radīs arī rāmis ap tiem. Līdzīgu efektu radīs sienu un griestu krāsojums vienā tonī.

Kas attiecas uz grīdas segumu – arī to nevajadzētu izvēlēties tumšos toņos. Ja grīdai tiek izmantotas flīzes, tās labāk izvēlēties lielākas.

Gaismas un spoguļi

Mazā vannas istabā svarīgi arī izmantot gaismas. Viens no variantiem ir iebūvētie griesti ar daudzām mazām lampiņām. Tāpat var uzstādīt sienas lampas. Piemeklējot apgaismes ķermeņus, vajadzētu domāt ne tikai par to, kā tas izskatīsies, bet arī par to, kāds ir to materiāls – jāatceras, ka vannas istabās mēdz būt mitrs un silts, tāpēc lampas materiālam jābūt šādiem apstākļiem atbilstošam.

Neviena vannas istaba nav iedomājama bez spoguļa, turklāt spogulis var kalpot arī kā lielisks elements vēlamā efekta panākšanai – tas atstaro gaismu, tādēļ telpā rada plašuma sajūtu. Dažādus gaismu atstarojošus elementus, piemēram, spoguļstikla elementus, var izmantot arī citviet telpā, piemēram, vannas istabas durvīs.

Atbilstošas mēbeles

Vannas istabā būtiskas ir arī atbilstošas vannas istabas mēbeles – iekārtojot mazu telpu, vajadzētu izvairīties no masīvām, tumšām mēbelēm, tā vietā dodot priekšroku nelieliem skapīšiem un plauktiem. Protams, atvērtā tipa plauktus nevajadzētu pārkraut ar mantām. Telpu nevajadzētu arī pārpildīt ar dažādiem interjera elementiem, jo pārāk daudz mantu radīs pārblīvētas telpas sajūtu. Un tas nudien nav tas, kas mazā vannas istabā vajadzīgs.

Kārtība

Vēl kāds ieteikums  – mazā vannas istabā svarīga ir kārtība. Nekārtīga un haotiska telpa vienmēr izskatīsies mazāka, nekā ir patiesībā.

Leave a Reply

Draugiem.lv pase