Siltums visu cauru gadu: Kādu apkures katlu izvēlēties?

apkures katli no prof.lv

Apkures sezona rit pilnā sparā, taču bieži vien, tai atsākoties, atceramies par, iespējams, nu jau novecojušo apkures katlu, kuru vēlamies mainīt pret jaunu, kurš vairs nesagādās galvas sāpes un spēs pildīt savas funkcijas. Vai zināji, ka pareizi kopts un uzturēts apkurs katls spēj kalpot līdz pat 35 gadiem?

Jauda uzrunā cilvēkus, ne par sporta automašīnām runājot, bet šoreiz par apkures katliem. Viena no svarīgākajām lietām par ko ir jāpadomā, izvēloties apkures katlu savam mājoklim vai komerctelpām, ir apkures katla jauda.

Izvēloties vienu vai otru apkures katlu, ir svarīgi padomāt par to, ka katla saražotā siltuma enerģija tiek izmantota telpu siltuma zudumu kompensēšanai. Respektīvi, jo vairāk siltums izplūst no apsildāmajām telpām, jo vairāk to nepieciešams saražot, lai būtu vienmērīga temperatūra. Globāli pieņemta aptuvenā formula, pēc kuras var izrēķināt, cik jaudīgu apkures katlu vajag iegādāties – 1kW saražotās siltuma enerģijas spēj sasildīt 10m2 telpas. Kādiem faktoriem pievērst uzmanību, iegādājoties apkures katlu?

Automatizēti apkures katli ir ļoti liels plus tāpēc, ka nav vajadzīgs pēc noteikta stundu skaita palielināt kurināmā daudzumu tā tvertnē. Šāda funkcija piemīt trīs veidu apkures katliem – granulu, gāzes un siltumsūknim. Šie apkures katli ir viegli kopjami, nav vajadzīga arī bieža tīrīšana. Granulu apkures katli un siltumsūknis, varētu teikt, ir dabai visdraudzīgākie, kā arī ar viszemāko ugunsbīstamības risku, kas krasi atšķiras no gāzes apkures katliem, kuriem ir ļoti augsta uguns un sprādzienbīstamība.

Pievēršoties uzstādīšanas izmaksām, tad jāteic, siltumsūknis ir ar visaugstākajām izmaksām. Malkas un granulu apkures katli ir ar vidēji zemām izmaksām, jo to uzstādīšana nav tik sarežģīta. Pie vidēji zemām uzstādīšanas izmaksām var arī likt gāzes apkures katlus, vismaz līdz brīdim, kad mājoklim ir savs gāzes pievads. Ja šāda pievada nav, tad ir jāveic būvdarbi, lai ierīkotu gāzes krātuvi, kas jau atkal palielina izmaksas.

Apkures katla ilgmūžība arī ir ļoti svarīga, jo tā ir tā lieta, kuru nemainām ik pēc 7 gadiem, kā pieņemts to darīt ar automašīnu. Lai apkures katls kalpotu ilgi, ir svarīgi izvēlēties kvalitatīvu materiālu, no kā tas ir ražots. Ne velti lielāka daļa ražotāju izgatavo tērauda vai čuguna katlus, kas nenoliedzami ar savu materiāla nosaukumu jau dod garantiju ilgstošai kalpošanai un kvalitātei. Ja apkures katli tiek pareizi kopti un lietoti, to mūžs var būt no 25 līdz 30 gadiem. Piekritīsiet – tas nav maz.

Vadošais būvniecības preču tirgotājs internetā Prof.lv piedāvā dažādus apkures katlus no Eiropas ražotājiem, kas garantē to kvalitāti. Interneta veikalā izdarīt izvēli nebūs grūti, ja zināsiet, kas tieši konkrēti savam mājoklim ir vajadzīgs. Var izvēlēties sev zināmu ražotāju. Tāpat par katru no apkures katliem ir iespējams izlasīt aprakstu, kā to novietot vai piestiprināt, cik daudz jaudas tas patērē. Mazi, vidēji, lieli apkures katli, lai apsildītu dažādu telpu lielumu.

Būtiskākais apkures katla izvēlē ir tā energoefektivitāte. Lai pirkums būtu ekonomisks un katls spētu pildīt savas funkcijas, ir svarīgi apzināties kurināmās telpas platību (iegādāties apkures katlu, kas spēs nodrošināt vajadzīgo siltumu telpām), mitruma un siltumizolācijas līmenis, kā arī telpas pielietojuma veids – vai tā ir maza privātmāja ar četrām istabām vai viesu nams laukos, kur ir plaša banketu zāle un daudz guļamistabu, vai arī liels veikals.

Leave a Reply

Draugiem.lv pase