Soli pa solim: kā pašu spēkiem nomainīt laminātu?

lamināts

Koka grīdas – īsta koka grīdas ir ikviena mājokļa īpašnieka sapnis. Tomēr tas ir gana dārgs prieks, un otrkārt, arī darbs pie tā, lai uzstādītu īstas koka grīdas (turklāt pašam), nav nemaz tik mazs un process nerit uz priekšu tik raiti. Tāpēc nereti izvēlamies alternatīvas, kas izskatās tikpat labi, ir viegli kopjamas, ir lētākas, turklāt ērtāk un vienkāršāk ieklājamas. Viena no šādām iespējām ir lamināts.

Lamināta grīdas ir gana izturīgas un viegli kopjamas. Lai pareizi un bez defektiem ieklātu laminātu, ir jāņem vērā vairāki padomi, jo vēlāk izmainīt bojāto vai uzbriedušo lamināta dēli nebūs nemaz tik vienkārši. Tieši tāpēc vislabāk izdarīt visu pareizi un kvalitatīvi ar pirmo reizi.

  • Sākot no paša sākuma, lai pareizi ieklātu lamināta grīdu, vispirms grīda jāattīra no visiem putekļiem un jānoņem vecais grīdas segums. Parūpējamies, lai uz grīdas nav nekādu gružu un lielāku netīrumu!
  • Vispirms ieklājam apakšklāju – tas var būt korķis, kokšķiedras plātnes, porolona materiāls – galvenais, lai apakšklājs nodrošina skaņas absorbēšanu un arī labāku amortizāciju.
  • Tālāk ķeramies pie mērīšanas – izmērot lamināta dēļa platumu, klāt pieliekam vēl 10 centimetrus (kas būs atstarpe starp pirmo dēli un sienu) un atzīmējam šo vietu (var ar auklu, var arī iedzīt naglu atzīmētajā vietā). Pie sienas novietojam distanceri tā, lai no sienas paliek jau minēto 10 centimetru atstatums, un tad varam ieklāt pirmo dēli. Otro dēli liekam atkal liekot distanceri garumā gar sienu un tā turpinām, līdz uzlikta visa rinda sienas garumā. Tad var noņemt mērāmo auklu, kas tika uzlikta iepriekš.
  • Pirms sākam likt otro rindu, lamināta dēli pārzāģējam uz pusēm, lai izvairītos no tā, ka savienojuma vietas saskarsies. Dēli pārzāģējam pa iepriekš nomērītu taisni, kas atzīmēta uz dēļa. Sākot likt otro dēļu rindu, tos var likt pilnā garumā, vien viegli savienojot tos. Vēlāk tā būs vieglāk uz tiem uzspiest, lai savienotu tos pilnīgi.
  • Ja liekot dēļus rodas kādas šķirbas, tās var novērst ar āmuru nedaudz uzsitot pa lamināta dēļa malu, izmantojot kādu taisnu priekšmetu, ko ievietot starp āmuru un dēli.
  • Tālāk vien turpinām likt dēļu rindas, paralēli klājot arī apakšklāju telpā.

 

Lai izvairītos no defektiem, kas vēlāk var ietekmēt to, kāda izskatīsies grīda un vai tajā neradīsies plaisas, atceramies, ka lamināta dēļus nekādā gadījumā nedrīkst skrūvēt vai naglot pie grīdas, ņemot vērā, ka tā ir „peldoša”. Tāpat izvēlamies jau sākotnēji kvalitatīvu laminātu, kas no paaugstināta mitruma neuzburbst un nepaceļ dēļu maliņas „uz augšu”.

Leave a Reply

Draugiem.lv pase