Stikla durvis – drošas vai tomēr bīstamas?

Stikla durvis mājoklī var izskatīties pat ļoti eleganti un moderni. Tās var likt gan viesistabai, virtuvei un citām telpām, arī balkonam vai izmantot kā durvis uz iekšpagalmu. Turklāt stikla durvis pirtij izskatīsies īpaši eleganti. Tiesa, jautājums, kas nomoka daudzus, ir vai tās ir arī drošas.

Durvis mājoklim, kā likums vienmēr izvēlamies stipras, izturīgas un spēcīgas – pirmkārt, jo vēlamies, lai jūtamies drošībā gan no garnadžiem vai vienkārši ziņkārīgajiem un ļaunprātīgiem ļaudīm. Tieši tādēļ kā galvenās ieejas durvis mājoklī visbiežāk tomēr izvēlamies no vēl labāka un stiprāka materiāla. Nereti mūsu izvēle sliecas par labu dubultdurvīm.

Savukārt stikla durvis vairāk varam izvēlēties telpām mājokļa iekšienē, pagalma durvīm, verandas iekšdurvīm un tā tālāk. Protams, tas, vai mājoklim izvēlēties stikla durvis, stipri vien ir atkarīgs no gaumes un tā, cik „atklātu” telpu savā mājoklī vēlamies.

Ja vēlamies, lai katra telpa būtu kā privāts stūrītis, kurā atrodošie var justies intīmi un komfortabli – stikla durvis varbūt arī neizvēlēsimies. Tomēr, ja neesam stipri introverti, varam arī paeksperimentēt ar stiklu.

No vēl viena drošības viedokļa – ja mājās ir bērni. Jā, ir dzirdēts, ka arī pieaugušie mēdz ieskriet stikla durvīs, gūstot traumas, tomēr ja mājās ir mazi bērni (kas viennozīmīgi ir aktīvi), tad bažas par viņu drošību (apvienojumā ar stikla durvīm) ir pamatotas.

Stikla durvīs ieskriet, kā izrādās, ir pavisam vienkārši – neuzmanības dēļ, aizdomājoties. Un ja jau reizēm pieaugušie mēdz „sapņot gaišā dienas laikā ar atvērtām acīm”, tad bērni būs vēl mazāk uzmanīgi attiecībā pret tādu „sīkumu”, kā stikla durvis. Toties gūtās traumas var būt gana smagas.

Turklāt ne tikai ieskriet vien var šādās durvīs – arī lidojoša bumba vai spēcīgāka atspiešanās pret durvīm var tās saplēst, un tad zaudējumi būs materiāli (kas,  protams, ir mazāka skāde, nekā tad, ja kāds gūst nopietnas traumas). Šeit gan jāpiemin, ka stikla durvis ir dažādas un iegādāties iespējams arī patiesi izturīgas.

Ja baidāmies, ka bērni vai paši varam ieskriet durvīs, varam izvēlēties dubultdurvis, kur no ārpuses būs stikls, kamēr no iekšpuses – dekoratīvas dzelzs režģa durvis, vēl vienas durvis no caurspīdīga materiāla, bet ne stikla un līdzīgus risinājumus. Vai ar vienkārši varam stikla durvīm uzlīmēt virsū plēvi, kas nodrošinās to, ko durvis kļūst daudz pamanāmākas un tomēr siluetu otrpus redzēt varēs.

Lielākais stikla durvju bonuss, atskaitot skaisto dizainu, ir tas, ka šādi varam telpā ielaist daudz vairāk dienasgaismas, padarot telpas gaišākas un omulīgākas. Visbiežāk, ja arī baidāmies par drošību mājās, izvēloties uzstādīt stikla durvis, to izgatavošanā tiek izmantots rūdītais stikls, kas, lai gan plīst asu triecienu rezultātā, tomēr neveido lauskas asas, pasargājot no nopietnām traumām un bīstamām stikla šķembām, kas var ievainot, plīstot stiklam.

Leave a Reply

Draugiem.lv pase