Vannas istabas dizains: noderīgi padomi ikvienam, kurš iekārto vannas istabu!

vannas istabas iekārtojums

Vannas istabas iekārtošana ir aizraujošs process, īpaši tādēļ, ka šobrīd pieejami visdažādākie risinājumi visām gaumēm un iespējām. Lai ar šo uzdevumu tikt galā būtu vienkāršāk, vērts izlasīt dažus noderīgus padomus!

Neliela vannas istaba

Nelielas vannas istabas iekārtošana ir viens no lielākajiem izaicinājumiem, jo tas prasa īpaši rūpīgu plānošanu. Dažkārt, lai sasniegtu labāko rezultātu, nāksies meklēt radošus risinājumus.

Iekārtojot mazu vannas istabu, rūpīgi jāizvērtē, kur atradīsies svarīgākie elementi – duša vai vanna, izlietne, tualetes pods. Tāpat jāizvērtē, kādi ir vēlamie parametri un santehnikas specifikācija. Šobrīd tualetes podi, vannas, dušas kabīnes un citi risinājumi vannas istabai pieejami daudzveidīgā izvēlē, tādēļ piemērotākos nebūs grūti izvēlēties.

Mazā telpā svarīga arī krāsu izvēle – vislabāk izvēlēties gaišu sienu un grīdas krāsojumu. Labs risinājums ir glancētas flīzes gaišos toņos, kas atstaro gaismu, telpu padarot vizuāli plašāku.

Telpā plašuma izjūtu ienesīs arī spogulis. Ja vannas istaba ir gara un šaura, spoguli vislabāk novietot pie garākās sienas.

Apgaismojums

Ja runa ir par apgaismojumu, arī šeit izvēles iespējas ir plašas. Atkarībā no vannas istabas dizaina, tajā var ieviest dažādus risinājumus, tai skaitā lustras. Taču, ņemot vērā, ka vannas istabā mēdz būt silts un mitrs, ir jāpadomā par tādai videi atbilstošu apgaismes ķermeņa materiālu.

Vannas vai dušas kabīnes izvēle

Vannas vai dušas kabīnes izvēli lielā mērā ietekmē tas, cik daudz vietas telpā šim nolūkam ir atvēlēts. Piemēram, mazās vannas istabās labāk izvēlēties kādu no stūra dušām vai vannām, taču tas nebūt nav vienīgais risinājums. Uz veikalu vajadzētu doties jau ar zināmiem vannas vai dušas kabīnes izmēriem, lai būtu vienkāršāk orientēties piedāvājumu klāstā.

Nevajadzētu arī kautrēties veikalā iekāpt duškabīnē un izmēģināt, cik mazgāšanās ir ērta. Tagad nopērkamas arī dušas ar dažādām funkcijām, piemēram, radio, saunu, hidromasāžu. Domājot par šādas dušas kabīnes iegādi, īpaši jāpadomā par piedāvāto funkciju lietderību un to, cik bieži tās būs vēlme izmantot.

Ja vannu plāno izmantot arī kā dušu, to vajadzētu aprīkot ar stikla paneli. Vislabāk izvēlēties tieši stikla izstrādājumu, jo tas ir daudz kvalitatīvāks, kā, piemēram, plastmasas panelis, stikla panelis arī kalpo ilgāk.

Ūdens maisītāji

Izvēlei misiņa, bronzas un hromētie ūdens maisītāji. Tas, kuram no tiem dot priekšroku, atkarīgs no gaumes un stila, kādā vannas istaba tiek iekārtota.

Telpas racionāla izmantošana

Ja platība atļauj, vannas istabā var novietot arī, piemēram, gludināmo dēli. Tāpat šo telpu var aprīkot arī ar kādu ērtu pufu – īpaši tas noder, ja vannas istabu plānots izmantot kā relaksācijas vietu.

Savukārt mazās vannas istabās nevajadzētu novietot masīvas mēbeles, savukārt veļas mašīnu var novietot zem galdiņa virsmas, kurā iemontēta izlietne.

Leave a Reply

Draugiem.lv pase