Vērtīgi padomi, kā ērti iekārtot mazu virtuvi

izlietnes virtuvei

Virtuve ir viena no tām telpām, kur pavadām diezgan daudz laika, tādēļ tai jābūt funkcionālai un omulīgai. Protams, ikviens sapņo par plašu virtuvi, kurā darboties būtu ērti, taču ne vienmēr šo sapni var tik vienkārši piepildīt. Un tomēr – arī nelielu telpu var iekārtot maksimāli funkcionālu, lai darboties tajā būtu patiess prieks. Lai ar šo uzdevumu tikt galā būtu vienkāršāk, ierosmei esam sagatavojuši dažus vērtīgus padomus.

Virtuves iekārtojums

Mazā virtuvē svarīgi visam atrast īsto vietu! Pirmkārt, jāizplāno, kur atradīsies svarīgākie elementi – ledusskapis, plīts, izlietne. Jāizvērtē arī, kādi ir to optimālie  izmēri, lai virtuvē darboties būtu ērti. Šobrīd veikalos atrodamas dažādu veidu izlietnes, ledusskapji, plītis, tādēļ sev vēlamo risinājumu var atrast ikviens – arī mazas virtuves saimnieks.

Jāpadomā arī par piemērotu skapīšu izvēli – tiem jābūt pietiekami ietilpīgiem, lai varētu ievietot visu nepieciešamo, taču ne pārāk masīviem, jo lieli skapīši mazā telpā rada pārblīvētu sajūtu. Laba alternatīva skapīšiem ir plaukti, kur salikt visu nepieciešamo. Arī tos nevajadzētu izvēlēties pārāk lielus – visparocīgākais materiāls šajā gadījumā ir stikls. Stikls labi laiž cauri un atstaro gaismu – mazās virtuvē tas ir tieši tas, kas vajadzīgs. Vēl pārliecinošākam efektam pārtikas produktu uzglabāšanai var izmantot stikla burciņas un traukus.

Ja izvēlēti  atvērtā tipa plauktiņi, jārēķinās, ka tajos vienmēr būs jāvalda kārtībai.  Pretējā gadījumā efekts pārvērtīsies defektā.

Svarīgs jautājums ir arī skapīšu un citu mēbeļu izkārtojums. Viens no variantiem ir izkārtojums L burta formā. Šāds variants piemērots šaurām, garenām virtuvēm.

Gadījumā, ja virtuve apvienota ar ēdamistabu, vērts pilnībā izmantot vienu sienu visā tās garumā, pie tās novietojot virtuves mēbeles.

Plaši izplatīts ir arī iekārtojums burta U formā. Šis variants piemērots kvadrātveida telpām.

Apgaismojums

Mazās telpās īpaši svarīgs ir apgaismojums. Ideāli, ja virtuvē ir lieli logi  – pie tiem var pielikt gaišus (piemēram, baltus vai krēmkrāsas) aizkarus. Šāds risinājums telpā radīs plašuma izjūtu.

Ja tomēr telpā nav pietiekami plašu logu, tad jāparūpējas par labu mākslīgo apgaismojumu. Arī tas liks telpai izskatīties plašākai. Piemērots risinājums ir gan lielais apgaismes ķermenis, gan arī mazās gaismiņas, kas vērstas uz darba virsmu.

Toņi

Mazai telpai lieliski piestāv gaiši toņi – gaišs sienu krāsojums, gaišas mēbeles. Protams, tas nenozīmē, ka visam jābūt baltam –  piemēram, sienas var būt ļoti gaišas, bet mēbeles – nedaudz tumšākas.

Citas lieliskas idejas mazas virtuves iekārtojumam atradīsi gan internetā, gan specializētos žurnālos. Tāpat padomu var prasīt speciālistiem, piemēram, interjera dizaineriem, kas noteikti spēs ieteikt labākos risinājumus lieliskam rezultātam!

Leave a Reply

Draugiem.lv pase